Finanční dar či sponzorství celé naší organizace

Nejčastějším a nejjednodušším způsobem je přímý finanční dar.

Příspěvek na zajištění činnosti naší organizace a realizaci projektů můžete poslat na náš účet.

• číslo účtu Okamžik, z. ú.: 6304005/2700

Může se jednat o pravidelnou částku posílanou měsíčně či o libovolný jednorázový příspěvek.
Přispět můžete na základě individuální darovací smlouvy, což Vám umožní snížit daně z příjmu (viz níže).

Po připsání finanční částky na náš účet Vám vystavíme potvrzení o přijetí daru pro daňové účely.

 

 

Podpořte nás, když nakupujete!

Okamžik je součástí projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/Podporuji-Okamžik.
2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit.
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují zbytečně.

Stanovení si Okamžiku Charitou roku Vaší firmy

Vaše firma si může stanovit Okamžik svou charitou roku a společně pak můžeme pracovat na fundraisingu a PR aktivitách po celý rok. Prostřednictvím spojení s neziskovou organizací dáte veřejnosti, úřadům, obchodním partnerům, investorům, zákazníkům a klientům i svým zaměstnancům jasně najevo, že jste firmou vážně přistupující k celosvětovému trendu posilování „společenské odpovědnosti firem“.

Uspořádání jednorázové zaměstnanecké sbírky

Uspořádejte zaměstnaneckou sbírku ve Vaší firmě nebo převeďte dary jednotlivých zaměstnanců přes mzdovou účtárnu. Zde navíc můžete zaměstnancům nabídnout možnost navýšení jejich individuálních příspěvků firmou nebo vyhlášení dne či hodiny v měsíci, kdy jejich mzda půjde na konto neziskové organizace.

Daňové zvýhodnění dárců

Fyzická osoba nebo živnostník – dle zákona o daních z příjmů lze odečíst hodnotu daru ze základu pro výpočet daně ve výši min. 1.000 Kč nebo 2 % základu daně a max. 10 % hodnoty základu daně; do 15.2 odevzdejte doklad o daru (darovací smlouva, potvrzení o daru) svému zaměstnavateli, příp. jej uplatněte ve svém ročním zúčtování.

Právnická osoba – hodnotu jednoho daru nebo daru jedné organizaci lze odečíst ze základu pro výpočet daně ve výši min. 2.000 Kč a max. 5 % základu daně; finanční dary nejsou předmětem daně z přidané hodnoty; dokladem je opět darovací smlouva nebo potvrzení o daru.

Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Marii MatějůT: 733 124 213.